CHCI, ABYCH CHTĚLA ŽÍT

2016-11-01
Místo: Divadlo Kampa, Nosticova 2a, Praha 1 - Malá Strana
Čas: 20:00 H
image

 

MIMOŘÁDNÁ REPRÍZA - U PŘÍLEŽITOSTI 20. NAROZENIN STUDIA CITADELA

Autorská inscenace věnovaná spisovatelce Haně Andronikové. Její báseň v próze, autobiografický román „Nebe nemá dno“, oceněný Cenou čtenářů Magnesia Litera, se stal inspirací a základní linkou ryze našeho ženského projektu.

Inscenace se pokouší divákům připomenout existenci Hanina výjimečného díla, jež vnáší niterné, smělé, rezonující svědectví: Kde začínají a kde končí naše možnosti a schopnosti? Jak se i bolestná zkušenost může stát mystickou? Jak se mohou strach a nejistota přerodit v radost a hravou bezstarostnost? Lze přijmout bez výhrad možnost vlastního konce?

 

Pět hereček v osobitém zpracování tématu původního literárního díla obnažuje sobě i divákům příležitost se dále ptát: zda se v naší extrémně zrychlené současnosti ještě dokážeme zastavit, najít sílu ubránit svůj odlišný pohled na věc a nenechat se ovlivnit vnějším světem, zdali umíme naslouchat vnitřnímu hlasu a nechat se jím vést...

Na samém počátku inscenace byla představa scénického čtení pro pět žen... Představení v sobě propojuje prvky herectví, zpěvu, tanečních technik Východu i Západu (indický klasický tanec kathak, moderní výrazový tanec) a videoprojekce.

Námět: I. Hessová

Režie: kolektiv

Dramaturgická spolupráce: Vendula Kodetová

Účinkují: Ivana Hessová, Alena Štréblová, Andrea Marečková, Anežka Hessová, Božena Nesvačilová a Petra Lustigová (Hlas).

Poděkování - realizace: Hana Merková, Martine Bonne.

Zvláštní poděkování patří paní Evě Riesslerové za poskytnutí autorských práv.

 


 

Nakupujete rádi přes internet? Podpořte kulturně sociální programy a tvorbu Studia Citadela, neutratíte přitom ani korunu navíc!

#klikniapomahej na www.givt.cz

Program

Listopad 2016

PoUtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Anketa

Znáte tanec kathak?

Ano - 79.5%
Ne - 20.5%

Počet hlasujících: 78